Czy herbata jest zdrowa?

Oczywiście często zdarzało Ci się słyszeć, iż herbatka, prócz kawy oraz papierosów, jest artykułem mocno barwiącym nasze zęby. Oczywiście z racji na ów fakt, stanowcza przewaga dentystów poleca ograniczyć picie ciemnej herbaty do minimum. Jedynie jak to wykonać? Wszak w naszej kulturze napar tenże jest szczególnie znany, oraz pijemy go choćby parę razy dziennie, szczególnie do posiłków.

Zielona herbata – substytut dla kawy

Nie jest zagadką, iż mnóstwo osób pobudza się z samego rana garnuszkiem pachnącej kawy. Ziarna kawowca mają ponieważ kofeinę, jaka daje sił oraz nastraja doskonałym humorem na resztę dnia. Nie każdy natomiast jest zwolennikiem klasycznego, trochę kwasowego smaku kawy, więc także ciekawą opcją okazują się herbatki zielone. Wywar z ich liści ma ponieważ dużą ilość teiny, jakiej funkcjonowanie jest niezwykle podobne do tego, z czym mamy do czynienia po wypiciu kofeiny.

Biała herbata – jak występuje?

Biała herbata to najdroższa oraz najlepsza z herbat. Wykonywana jest zgodnie z użyciem standardowych form oraz formuł w tylko paru chińskich dzielnicach – przede wszystkim w Fujianie. Białą herbatkę otrzymuje się wyłączenie z młodych pączków liściowych pokrytych delikatnymi srebrnymi włoskami. Zrywane są wiosną przed ich rozwinięciem z wiecznie zielonego krzewu herbacianego (Camellia sinensis). W przeciwieństwie do herbatki czerwonej czy czarnej, młode pąki białej herbaty nie ulegają mechanizmowi zgnilizny. Poddawane są tylko schnięciu, natomiast potem suszeniu na słońcu, czemu zawdzięczają własny oryginalny oraz łagodny smak i zapach. Niewielki poziom przetworzenia liści jest ważny w kontekście ilości treści aktywnych, jakie określają jej lecznicze wartości.

Czerwona herbata na odchudzanie i nie tylko

Choć szczególnie popularne są jej wartości odchudzające, należałoby pamiętać, iż czerwona herbata działa na ludzki organizm dobrze również w pozostałych elementach. Czerwona herbata przyspiesza trawienie oraz służy spalaniu tłuszczów, wspiera detoksykację organizmu oraz pracę wątroby.

zdrowie, herbata, wywar